fbpx

Sienų dažymas

Pasirinkite miestą:

Darbų kaina nuo 3 Eur/m2

  • Pateikite užklausą santechnikos darbams internetu
  • Visi meistrai gaus pranešimą apie Jūsų užklausą ir galintys atlikti darbą meistrai su jumis susisieks
  • Platformoje galėsite pasižiūrėti gautą kainos pasiūlymą bei meistro profilį, kuris susidomėjo Jūsų užsakymu
  • Po darbų atlikimo galima atsiskaityti grynaisiais arba bankiniu pavedimu.

Kiek kainuoja sienų dažymas?

Sistemoje registruoti meistrai darbus atlieka pagal valandinį įkainį ir prieš pradedant darbus meistro galite pasiteirauti, kiek šie darbai gali užtrukti. Dažniausiai vieno kvadrato dažymo ploto kaina yra 3-7 Eur/m2, tačiau kaina gali skirtis ir dėl patalpų specifikos. Pavyzdžiui, nuo dažymas atliekamo vietos – kambaryje, balkone ar kito tipo patalpoje.

Kaip dažyti sienas?

Nugruntuotas ir paruoštas sienas rekomenduojama pradėti dažyti nuo lubų, nes tokiu atveju dažai nevarvės. Paskutinį dažymo tepimą stenkitės atlikti nuo apačios į viršų mažiau spausdami volelį. Dažymo plotą aplink grindjuostes, apvadus, lizdus ir kitus elementus dažykite teptuku. Po dažymo būtinai išvėdinkite patalpą ir sekantį dažymą atlikite tik tada kai dažai pilnai išdžiuvo.

Sienų paruošimas dažymui

Visų pirma sienų paruošimas dažymui turėtų prasidėti nuo prieigos atlaisvinimo prie sienų taip, kad prie jų būtų laisvas priėjimas. Jei kambaryje yra baldų ar kitų stambių daiktų, rekomenduojama juos nustumti į patalpos vidurį, jei išnešti iš kambario nėra galimybės. Seną sienų dangą reikia pašalinti ir užtaisyti visus nelygumus, panaudojant smulkų glaistą ir jį nušlifuoti. Nuvalytas ir išlygintas sienas jau galima gruntuoti ir sienos gali būti dažomos. Nepamirškite apklijuoti nedažomų paviršių lipnia juosta, kuriais gali būti elektros lizdai, jungikliai, durų apvadai ir pan. Taip pat nerekomenduojama atlikti sienų dažymo ant tinko be glaistymo.

Kaip išsirinkti dažus?

Jei sienos jau paruoštos, galima rinktis dažus. Pagal patalpos pobūdį ir paskirtį parenkami dažai. Dažai būna skirti vidaus patalpoms, laukui ar universalūs. Pagal dažų gamybos būdą, jie yra skirstomis į: aliejinius, emalinius, klijinius ir vandens pagrindo dažus.
Renkantis dažus, jų reikiamą kiekį galima apsiskaičiuoti pagal gamintojo nurodytą dažų išeigą, kuri pateikiama ant pakuotės. Dažniausiai 1 litro dažų užtenka 11 m2 paviršiaus. Įsigijant dažus reikia įvertinti, kad dažoma dviem sluoksniais, kad dažomas plotas gerai pasidengtų ir atsiskleistų dažų spalva.

Kaip pasirinkti sienų dažymo spalvą?

Dažų pasirinkimas iš tiesų labai didelis ir išsirinkti tinkamus labai sudėtinga. Rekomenduojama pasitarti su specialistu, nes renkantis dažų spalvą iš paletės galutinis rezultatas gali būti kitoks nei tikėjotės. Reikia atsižvelgti į aibę patalpos faktorių: apšvietimą, naturalų šviesos srautą, planuojamus įsigyti baldus. Taip pat, rekomenduojama ir pasirinkti dažus pagal patalpos naudojimo paskirtį ir įsitikinti, kad jie gali būti valomi. Reikėtų paminėti, kad dekoratyvinis sienų dažymas gali reikalauti profesionalų įsikišimo, kad darbai būtų atlikti nepriekaištingai.