fbpx

Elektrinės orkaitės pajungimas

Pasirinkite miestą:

Darbų kaina nuo 30 Eur

 • Pateikite užklausą orkaitės pajungimui internetu
 • Visi meistrai gaus pranešimą apie Jūsų užklausą ir galintys atlikti darbą meistrai su jumis susisieks
 • Platformoje galėsite pasižiūrėti gautą kainos pasiūlymą bei meistro profilį, kuris susidomėjo Jūsų užsakymu
 • Po darbų atlikimo galima atsiskaityti grynaisiais arba bankiniu pavedimu.

Elektrinės orkaitės pajungimas – kaip teisingai prijungti prie tinklo ir reikalingos priemonės

Elektrinės orkaitės jau seniai tapo mūsų kasdienio gyvenimo dalimi, tačiau, deja, ne visi žino, kaip jas prijungti. Taigi, jei įsigijote vieną iš orkaičių ir ketinate ją prijungti patys, šis straipsnis jums padės tai padaryti lengviau. Jame mes apžvelgsime kaip turėtumėte pasiruošti, kad orkaitės pajungimas būtų paprastesnis bei aiškesnis.

Elektrinės orkaitės pajungimui reikalingos dėtales

Norint prijungti orkaitę, kurios maksimali galia yra 3,5 kW, reikia turėti šias medžiagas:

 • VVGNG-Ls 3*2,5 mm2 kabelis
 • Standartinis 16 A euro lizdas su PE laidininko gnybtais.
 • 16 A kištukas. Pageidautina kampu, kad ji užimtų mažiau vietos tarp virtuvės galinės dalies ir virtuvės kambario sienos.
 • 16 A saugiklių dėžutė arba RCD + saugiklių dėžutė.

Orkaitė visada turi būti prijungta prie atskiro elektros grandinės pertraukiklio. Jis gali būti elektros tinkle arba netoli prietaiso.

Jei renovuojate butą, pradėkite nuo sienų perpjovimo ir VVGNG-Ls 3*2,5 kabelio nuotiesimo nuo elektros dėžutės iki būsimo kištukinio lizdo. Jei butas jau suremontuotas, kabelį galima nutiesti plastikiniame vamzdyje arba dekoratyviniame cokolyje, nepažeidžiant tapetų.

Elektrinės orkaitės pajungimas gali būti dar paprastesnis

Daugeliui žmonių kyla klausimas, ar elektrinę orkaitę galima prijungti prie esamo įprasto lizdo, kuris anksčiau buvo įrengtas virtuvėje virduliui, mikrobangų krosnelei ir pan.

Tai įmanoma, jei tenkinamos 3 sąlygos:

 • Orkaitės galia turi būti ne didesnė kaip 3,5 kW.
 • Prie lizdo iš skirstomojo skydo turi būti prijungtas trijų gyslų varinis kabelis, kurio skerspjūvis ne mažesnis kaip 2,5 mm2.

Įprastą automatinį bloką su terminiu atleidimu pakeiskite diferenciniu automatiniu bloku, kurio vardinė srovė ne didesnė kaip 16 A.

 • Kai kurie žmonės gali patirti tam tikrų nepatogumų ir nedidelių problemų.

Paprastai daugelis žmonių vis dar turi vieną 16A-25A jungiklį visai kištukinių lizdų grupei ir vieną apšvietimui. Viengubą kištukinį lizdą pakeitus 16 A diferenciniu lizdu ir prie jo prijungus orkaitę, bus beveik neįmanoma naudoti kitų prietaisų, kol orkaitė veikia ir kepa maistą.

Šiuo atveju turite pasirinkti, ar norite sutaupyti pinigų (nereikia naujų laidų, atskiro lizdo ir t. t.), ar užtikrinti komfortą ir patogumą. Įjungiant orkaitę į seną lizdą, nepatartina palikti įprastą modulinį jungiklį skirstomajame skydelyje be apsaugos nuo gedimo srovės.

 

Naujos orkaitės lizdo aukštis nuo grindų turi būti ne didesnis kaip 90 cm. Nors neretai ji būna virtuvės kojų lygyje. Svarbiausia, kad būtų patogu naudoti. Saugumo sumetimais būtina atjungti orkaitę nuo elektros tinklo, kai ją valote drėgnu būdu arba šluostote drėgna šluoste.

Kaskart palįsti po virtuve ir ištraukti kištuką ne visada patogu. Turėtumėte atsižvelgti į galimas situacijas, pavyzdžiui, vandens nutekėjimą ir užliejimą virtuvėje. Dėl šios priežasties lizdas vis tiek turėtų būti 5-10 cm virš grindų.

Profesionalus orkaitės pajungimas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose

Orkaitęs pajungimas ne lengvas darbas, jei reikia pagalbos rekomenduojame kreiptis į GETFIX meistrus, kurie atelika elektrines orkaites pajungimo ir dujinės virykles įrengimo paslaugas. Meistrai pasiruošę padėti jums Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiaulių mieste.

Taip pat Getfix meistrai gali padėti atlikti: